Rozhovor s Geem (11)

20. července 2008 v 23:06 | Janhé |  Gerard Way
Môj rok : GERARD WAY
Gerard Way- My Chemical Romance: Má toho dost podobného z Britney Spears. Vlastně ne...

K: Jak pro tebe začal rok 2007?
G: Pamatuji si to moc dobře. Byl jsem na Times Square. Ještě nikdy před tím jsem tam na Nový rok nebyl. Jen jsme měli zahrát Welcome to the Black Parade před stovkami, tisícemi lidma, byly jsme na vrcholu budovy a kolem nás vybuchovali ohňostroje. Pak jsme jeli výtahem na přízemi, vyšli ven přesně na odpočítávání. Ostatní kluci byli s jejich přítelkyněmi, jenom já ne. Téhdy jsem byl single a společnost mi tam dělalo jen pár New Yorkských policajtů. Bylo to úžasný ale i trochu divný a opuštěný.

K: Tak jak bys ohodnotl rok 2007 do 10?
G: Řekl bych, že tak 10 z 10. Měl jsem úžasný rok.

K: Díky čemu je to za 10?
G: Protože jsem se setkal s mou ženou. Když vyrastáte a zakladáte skupinu, tak jí zakladáte s myšlenkou, že láska v pravém slova zmyslu pro vás pŕestane existovat. Je to pro to, že jste přepracovaný a cynický a jako umělec jste rád osamocen. Myslíte si, že se nechcete oženit, ale vidíte lidi jak se vdávaj. Začal jsem se skupinou jako jistý druh terapie ale tak pro to, že jsem byl na něco hrdý a něco jsem hledal. Nastoupil jsem do dodávky a chtěl spoznávat svět. Hledal jsem, hledal, hledal a hledal něco, co se najdenou objevilo, ona byla přesně tá a to, co jsem hledal.

K: Měli jste tenhle rok nějaký cíl?
G: Jo, Evropu. Před Projekt Revolution. Díky tomu jsme byly v zámoří (pozn.: pro Ameriku je asi zámoří Evropa) devět měsíců, co je dost. Tři je dost, šest je ještě víc a devět je bod, kdy přestáváte být spojeni s domovem. Chyběl mi můj bratr. Náš záměr byl fakt velký a bylo to prvně v mém životě v skupině, kdy jsem chtěl jít domů. Nikdy předtím jsem to neřek, ale fakt jsem byl úplně odřezán od domova a jak měli lidi pak zranění a byli nemocní, byl na nás vyvíjen velký tlak. A taky pár mých osobních věcí mě dovedlo k šílenosti.

K: Dal by jsi se na to ještě jednou?
G: Jo. Když jsem byl tam, udělal jsem jedno důležité životní rozhodnutí. Měl jsem asi týden do odchodu. Rozhodl jsem se, že budu dělat jen věci, z kterých budu mít radost. Dělat věci, díky kterým se budu cítit dobře. Přestal bych jsem se znepokojovat a přestal bych hledat jisté věci. Ale nakonec jsem se cítil skvěle.

K: Kdo je pro tebe hrdina roku 2007.
G: Frank z Gallows. Mám ho fakt rád. Když jsme naposledy hráli ve Wmbley, tak se s námi na show setkali. Myslím, že Gallows jsou skvělý a jsme posedlý setkáním s nima. Je mnoho skupin, který se snaží být jako Black Flag, ale na něco vždy zapomínají. Ale Gallows jsu jiný a znějí jako jejich vlastní skupina v rovnaký čas. Mějí přesné rockové riffy, které jsou fakt smělé.

K: Kdo je pro tebe největší idiot roku?
G: Mnoho lidí by asi řeklo Britney Spears, ale ona je taky svým způsobem mým hrdinem! Myslím, že bylo úžasné, když si oholila hlavu, byl to pro mě jeden z vrcholů roku! Myslím, že vypadá dobře a líbí se mi to. Mám mnoho chvil, kdy se s ní můžu stotožnit. Někdy si prostě chcete oholit hlavu a skrýt se ve vlastním průseru, utíkat přes ulice a totálně se zbláznit. Chcete být sakra uvězněný!

K: Jaké bylo tvoje nelepší setkání s fanouškem?
G: Vždy, když děláme Make a Wish je to úžasné. Je to organizace, kde setkáváte děti, které jsou nemocné a většina z nich trpí závažnou chorobu. Déláme to asi 4-5 krát do roka. Bylo to jejich přání přijít na My Chemical Romance vystoupení a setkat se s námi. Strávili jsme s každým z nich tolik času, kolik jsme mohly. Jsou to vždy ty nejuúžasnější děti a jsou vlastně také nejpozitivnější, a vždy vidíte perspektivní věci, když se s nima setkáte. Některým z těch dětí možná nezůstává mnoho času života a nemůžou véc plnohodnotný život, co vás nutí uvědomit si, jak triviální vaše problémy jsou. Tyhle děti jenom milují hudbu a jsou často taky usměvavé.

K: Jaké budou tvoje Vánoce v domácnosti?
G: Neměl jsem pořádní Vánoce už dlouho, takže tohle budou mé první Vánoce po dlhé době a prvé s mou ženou! Máme společný byt a chceme mít strom. Jsme tou myšlenkou fakt posedlý.

K: Co bys chtěl k Vánocům?
G: Čestně, nepotřebuji nic. Mám všechno, co potřebuji. Když jste dlouho pryč, naučíte se nepotřebovat určé věci.

K: Jaký byla nejlepší věc, co jsi dostal zadarmo?
G: Víte, nepřijímám mnoho takových věcí. Většinou řeknu: "Ne, děkuji.". Jenom když to je nevyhnutní situace jako odevzdávání cen. Víc si cením věcí jako voda, ovoce...

K: Zesumarizuj rok 2007 v jedném slově.
G: Úžasný. Ale to slovo to nevystihuje moc dobře. řekl bych, že byl definující (určitý).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama