Rozhovor s Geem (14)

20. července 2008 v 23:13 | Janhé |  Gerard Way
Jaká věc, kterou jsi kdy udělal, byla nejvíc ve stylu rockové hvězdy?
Na to je těžký odpovědět. Já nedělám nic ve stylu rockový hvězdy. Vešel jsem do jednoho kanadskýho klubu s černými brýlemi. Myslel jsem, že to je cool; byl to fakt blbej nápad.

Jaké album jsi měl nejradši, když ti bylo 14?
Live After Death od Iron Maiden, to je jasný. Poslouchal jsem to v kuse asi pět let. To album je jedním z důvodů, proč jsem začal hrát s kapelou.

Jak trávíš volný čas, když jsi na turné?
Píšu svůj komiks, což mě strašně baví. A taky bych chtěl namalovat obraz Johanky z Arku s chobotnicemi. Johanka z Arku je moje oblíbená historická/legendární/jakákoliv postava, tahle klučičí vyhublá holka v brnění, sedící na bílém koni, navíc pěkně oprsklá. Vždycky mě tahle postava přitahovala, protože ztělesňuje boj za to, v co doopravdy věříte. I když tihle lidi asi byli pěkně trhlí a měli pocit, že se jich dotkla boží ruka, já v tyhle kecy věřím. Fakt v to věřím a myslím, že se to může stát každýmu.
Když jsme s naší kapelou začínali, byly chvilky, kdy jsem se cítil, jako bych vypil benzín a pořád byl pokrytej potem, něčíma slinama, krví a podobně. A cítil jsem se, víte.. Na pódiu jsem mluvil fakt potrhle, třeba o očisťujících plamenech, co žhnou, aby zničily zlo, a jiný kecy. Byl jsem prostě osvícenej. A skutečně, když jste tímhle způsobem osvícenej, myslím že byste si měl po zbytek života pamatovat, jaký to je, a snažit se to udržet. Protože to nebude trvat věčně, pak budete mrtvej. Jako Johanka z Arku. Takže já jí fakt miluju. A taky chobotnice. Fakt, ty jejich tvary, odpudivost, přísavky, to, že žijou v oceánu. Mám moc rád Hellboye, takže chobotnice kreslím často.

Kdo ze slavných lidí, které jsi kdy potkal, byl nejvíc cool?
Johnny Marr (pozn.: dřív kytarista The Smiths, nyní Modest Mouse). Bylo to na jednom norským festivalu. Byl prostě úžasnej. Přišel si nechat podepsat něco pro svojí dceru a já z něj vyšiloval. Hodně mluvil o Portlandu, protože tam žije a já o tom začínám uvažovat taky.

Jaké tři alba zrovna posloucháš?
1) LostAlone - Say No to the World. Je to hodně mladá tříčlenná kapela z Nottinghamu. Tahle deska je skvělá, podobných moc není. Je to rocková kapela, ale jejich hudba je něco úplně nového. Je to svěží a znovu mě to vrací k teenagerským pocitům, jaké už jsem dlouho neměl.
2) David Bowie - The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars. To jsem poslouchal vždycky, ale poslední dobou to opravdu poslouchám od začátku do konce. Vzal bych si ho na opuštěný ostrov.
3) Mew - Frengers. Je to jejich předposlední album a je skvělý. Jsou jedna z mých nejoblíbenějších kapel vůbec.

Poznáš, až přijde čas na odchod do hudebního důchodu?
Asi až mi to nebude připadat tak jedinečný. Nebo až si nedokážu udržet smysl pro vlastnictví; až nám nebude naše hudba připadat jako naše, odejdeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama